Kutsal Kitap’ı Etkili Biçimde Okumayı Öğrenin


Hoş Geldiniz | Ders 1 | Ders 2 | Ders 3 | Ders 4 | Ders 5 | Ders 6


Hoşgeldiniz

Değerli ziyaretçilerimiz,

Zamanınızın değerli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle web sitemizi ziyaret etmeniz ve bizimle zaman geçirmeniz bizim için çok değerlidir. Bizimle geçirdiğiniz zamanı verimli ve zevkli duruma getireceğimize söz veriyoruz. Hedefimiz, siz değerli araştırmacılara Kutsal Kitap'ı daha etkili bir biçimde okumayı öğretmek ve bu doğrultuda sizlere öncülük etmektir. İnsan yaşamının anlamını keşfetmek ve Tanrı'nın insanlar için saptadığı yolu bulmak için gerçekten de Kutsal Kitap'a ihtiyacımız vardır. Bu harika kitabı okuma ve anlama yeteneğine sahip olduğunuzdan hiç kuşkunuz olmasın. Kutsal Kitap'ı okumak ve anlamak, insan yaşamında çok önemli bir yer tutar.

Eğer siz de diğer insanlar gibiyseniz, _____.

Sizleri bu kursa katılmaya yönelten nedenleri anlamak istiyoruz. Kutsal Kitap, içinde barındırdığı öğretiler ve bildiriler ile gerçekten de insan yaşamında büyük bir öneme sahip olması gereken bir kitaptır. Ancak, bu kitabı anlamak ve öğrenmek kimi güçlüklerle karşılaşabileceğimiz bir süreç olabilir. Bu nedenle, birçok kişi, Kutsal Kitap'ı öğrenme yolunda özel bir öğretim görmesi gerektiğini düşünebilir. Bu kursa katılmanız, Kutsal Kitap öğrenme yolunda ilerleyişinize katkıda bulunacak bir adım olacaktır. Bu kurs, Kutsal Kitap'ı anlamak için gerekli olan bilgi ve becerileri size sağlayarak, öğrenme sürecinizi daha kolay ve verimli duruma getirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, bu kurs sayesinde, Kutsal Kitap öğrenme yolunda yolunuza engel olacak unsurlardan kaçınarak, ilerlemenizde daha da hız kazanabileceksiniz.

Bu kursun hedefi,

  • Tanrı'nın düşünüşünü yansıtan Kutsal Kitap'a daha yakın olmanıza;
  • Kutsal Kitap'ı bağımsız biçimde okuyabilmeniz ve anlayabilmenize;
  • Kutsal Kitap'ın vahiy kökenli olduğuna ilişkin kanıtları değerlendirmenize

yardımcı olmaktır.

Bu kursu neden verdiğimizi merak ediyor olabilirsiniz. Tanrı'nın, insanlar arasında O'nun Sözü'ne karşı saygınlık ve hayranlık uyandırmaya çalışmamızdan hoşnut kalacağına inanıyoruz. Bunu yapmakla, öğrendiklerimizi başkalarıyla paylaşma sorumluluğunu da yerine getireceğimizi de varsayıyoruz. Dahası, biz tek kurtuluşun İsa Mesih'in ve elçilerinin öğretilerine inanmaktan geçtiğine inanıyoruz. Bu nedenle, kurtuluşunuz için de ister istemez kaygılanıyoruz ama bu konuda lütfen içiniz rahat olsun çünkü insanları "Hristiyan" yapmak gibi bir görevimiz olduğuna kesinlikle inanmıyoruz. Gerçekten de, insanların Hristiyan olması Tanrı'nın elindedir. İsa'nın Elçi Pavlus'un dediği gibi, "Önemli olan, eken ya da sulayan değil, ekileni büyüten Tanrı'dır" (1Ko. 3:7). Bu yüzden, bu web sitesinde öğrendikleriniz ile ne yapacağınıza kesinlikle karışmayacağız. Bundan sonraki süreç, sizinle Kutsal Kitap'ın Tanrısı arasındadır ama ilkin, Kutsal Kitap'ı elinize alıp okumaya başladığınızda ayetlerinin ne anlattığını anlamanıza, öğretilerini her yönüyle keşfetmenize ve özellikle Kutsal Kitap'ı daha etkili bir biçimde okumayı öğrenmenize yardımcı olmak konusunda kararlı kalacağımıza inanabilirsiniz.Tanrı'yı ve

Efendimiz İsa'yı daha iyi tanımanız için Tanrı'dan size bol bol lütuf ve esenlik diliyoruz.